недеља, 14 августа, 2022
spot_img
HomeAleksandar MitrovićSRBIN SAM ZAUSTAVIO VELIKI LIVERPUL! Dva sjajna gola Mitrovića na otvaranju Premijer...

SRBIN SAM ZAUSTAVIO VELIKI LIVERPUL! Dva sjajna gola Mitrovića na otvaranju Premijer lige! (VIDEO)

Favorizovani Liverpul kiksnuo je već u prvom kolu nove sezone. Odigrao je tek 2:2 na Krejven Kotidžu protiv londonskog Fulama, kluba koji se ove sezone vratio u elitno društvo engleskog fudbala. Junak domaće ekipe bio je Srbin Aleksandar Mitrović s dva gola.

Dva puta je na utakmici protiv Liverpula Aleksandar Mitrović doneo prednost Fulamu i definitivno je dokazao da je napadačka sila.

Prvi pogodak Mitrović je postigao u 32. minuti. Fulam je odigrao akciju po desnoj strani, Tete je ubacio na drugu stativu, a srpski napadač je glavom pogodio prvi ugao, pod prečku Alisona. Nakon pogotka glavom u prvom poluvremenu, Liverpul je u nastavku preko Darvina Nunjeza stigao do izjednačenja.

Ali, opet je proradila mašina iz Smedereva!

Ni jedan od najboljih odbrambenih fudbalera na svetu, Virdžil van Dajk, nije mogao da se izbori sa Mitrovićem.

Srbin mu je pravio puno problema, a na kraju je Holanđanin skrivio i jedanaesterac upravo nad njim.

Mitrović je napravio odličan dribling, prevario defanzivca, a nakon VAR provere, bio je siguran izvođač. Ipak, u 81. minuti Nunjez je dočekao jednu dugu loptu, ona se odbila do Salaha, a egipatski napadač je dao go na otvaranju sezone šestu sezonu zaredom.

Mitrović je u prošloj sezoni postigao neverovatna 43 gola u 44 utakmice Championshipa, a dodao je i sedam asistencija. Time je najbolji strelac u istoriji srpske reprezentacije bio ključni čovjek u promociji londonskog kluba u prvu ligu.

Izvor: Kurir sport Foto: Yahoo sports